Архів категорії: Події

🌺🌻Красива, барвінкова, українська рідна мова!🌻🌺

Ти постаєш в ясній обнові,

Як пісня лине рідне слово.

Ти наше диво калинове,

Кохана, материнська мово…

21 лютого представниками всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день Рідної мови. Свято було започатковане в листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

У світі налічується безліч мов, близько шести тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції націй, формує свідомість людини. Вік нашої української мови – близько 7000 років. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це наша гордість, все що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Для відзначення Міжнародного дня рідної мови шкільний бібліотекар Чалюк Т.Б. презентує книжкову виставку “Ми мову називаємо святою”. Також педагог-організатор Дроздовська К.О. організувала конкурс малюнків “Мово наша, калинова” серед учнів нашої школи.

Родзинкою цього дня став виховний захід під назвою “Олімпійські мовознавчі ігри”, проведений з учнями 8-го класу вчителем української мови та літератури Левчук О.Б.

Не залишились осторонь цього свята і наші дошкільнята. Вихователь Афоніна Т.В. провела з ними тематичне заняття до Міжнародного дня рідної мови.